Zakopane i okolice

Dlaczego warto wybrać się w góry

Opublikowany przez: admin dnia: 2 - września - 2010

Niektórzy ludzie twierdzą, że latem najlepiej jest jeździć na wakacje nad morze, gdzie można godzinami opalać się i wypoczywać na piasku, ewentualnie na Mazurach, gdzie spokój i odpoczynek gwarantują na przykład wyprawy w rejsy po jeziorach. Tymczasem latem doskonale można odpocząć nie tylko nad wodą, ale także w górach, które w gorące, wakacyjne miesiące, równie chętnie przyjmują turystów i gwarantują całe mnóstwo atrakcji.

Latem spędza się czas w górach inaczej niż zimą – co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Zimą jedziemy w góry po to, by pojeździć na nartach czy snowboardzie i zakosztować tak zwanego białego szaleństwa. Problem zaczyna się wtedy, gdy okazuje się, że jesteśmy w górach, a warunki do jazdy na nartach są niesprzyjające – pada deszcz, albo ilość śniegu na stoku jest niewystarczająca. Wtedy trudno znaleźć sobie jakieś zajęcie, a cały wyjazd można uznać za nieudany.

Wybierając się w góry w sierpniu czy lipcu nie narażamy się na ryzyko niepowodzenia wyprawy i nudy. Latem jedzie się w góry po to, by zwiedzać okolice, oglądać górskie zabytki, a przede wszystkim – chodzić po szlakach. Niezależnie więc od tego, czy akurat świeci słońce, czy jest pochmurno, czy nawet pada deszcz, możemy spokojnie realizować plan swojej wycieczki i chodzić na górskie szlaki.

Dla miłośników mniej aktywnej turystyki, czyli tych, którzy nie lubią zbyt wiele chodzić po górach, także coś się znajdzie, czy to w Tatrach, czy w Beskidach, czy w każdych innych górach. W większości popularnych miejscowości turystycznych, także w górach, znajdują się baseny, w których można popływać czy poopalać się, jeśli akurat jest ładna pogoda.

Dlaczego zatem wielu z nas uważa, że góry nadają się tylko na zimowe wakacje, a latem jeździ się nad morze, nad jeziora czy do zagranicznych kurortów? My Polacy jesteśmy leniwi i ciągle jest wiele osób, którym zwyczajnie nie chce się w czasie urlopu chodzić po górach – wolą poleżeć na plaży i leniuchować przez całe dwa czy trzy tygodnie.

Kategorie: Góry Tagi: ,

Leave a Reply


Search Site

Polecane wpisy

Jak przygotować się na wycieczkę...

Góry obfitują we wspaniałe krajobrazy, czyste powietrze i przepiękną przyrodę. Nic ...

Szkółki narciarskie w Zakopanem

Czy marzyłeś kiedykolwiek o tym, aby móc bez żadnych ograniczeń szusować ...

Na czym polega fenomen Zakopanego

Zakopane to nieduże podhalańskie miasteczko leżące u podnóża Tatr. Zakopane to ...

Zakopiańskie zabytki

Zakopane, mimo że jest stosunkowo młodym miastem, może już poszczycić się ...

Trasy rowerowe w Tatrach

Tatry uważane są za najpiękniejsze polskie góry. Nic więc dziwnego, że ...

Wycieczka po okolicach Zakopanego

Zakopane to najsłynniejsze turystyczne miasto w Polsce. Miejsce to co raku ...

Historia Zakopanego

Historia Zakopanego sięga prawdopodobnie końca XVI wieku, kiedy na mocy przywileju ...