Zakopane i okolice

Wycieczka po okolicach Zakopanego

Opublikowany przez: admin dnia: 8 - kwietnia - 2010

Zakopane to najsłynniejsze turystyczne miasto w Polsce. Miejsce to co raku odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów. Niezwykłą popularność Zakopane zawdzięcza swemu położeniu. Usytuowane u samego podnóża Tatr miasteczko zachwyca pięknem otaczającego krajobrazu. Zakopane, a w szczególności Krupówki to tętniące życiem miejsce gdzie ciągle coś się dzieje. Tutejsze restauracje, kluby i kafejki są ciągle zajęte przez turystów. Jeżeli ktoś szuka ciszy i spokoju powinien udać się w okolice Zakopanego gdzie na odwiedzających czeka dużo ciekawych atrakcji.

Wejście na Gubałówka

Zakopane otaczają skaliste góry, urocze doliny, mroczne jaskinie i krystaliczne jeziora i stawy. Wszystkie te „cuda natury” znaleźć można w Tatrach, najpiękniejszych polskich górach. Turyści odwiedzający Zakopane często korzystają z okazji i wybierają się na wycieczki by zwiedzić okolice i z bliska podziwiać piękno natury. Miejscem często odwiedzanym przez turystów jest Gubałówka, na szczyt której dostać się można kolejką. Na górnej polanie Gubałówki czeka na turystów przepiękna panorama Tatr, oraz liczne restauracje, ogródki gastronomiczne i bufety.

Gubałówka jest dla miłośników górskich wędrówek czy wycieczek rowerowych. W okresie letnim można tu również skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjno – wózkowej. A dla najmłodszych turystów jest plac zabaw, piaskownica i letnia ślizgawka. Natomiast w sezonie zimowych Gubałówka przyciąga wielbicieli narciarstwa. Otwarty jest wyciąg orczykowy, można też skorzystać z wypożyczalni sprzętu, oraz szkoły narciarskiej. Trasa narciarska jest oświetlona więc wielbiciele białego szaleństwa mogą tu szusować do późnych godzin wieczornych.

Wycieczka nad Morskie Oko

Turyści odwiedzający Zakopane często wybierają się na wycieczkę nad Morskie Oko. Jezioro to odwiedzane jest przez całe rzesze turystów, których nie odstrasza nawet kilkukilometrowy odcinek drogi asfaltowej do pokonania w dwie strony. Morskie Oko przez wielu uznawane jest z najpiękniejszy zakątek Tatr. Jezioro otoczone jest wysokimi górami. Z jednej strony przepiękne Rysy, z drugiej strony Mięguszowieckie Szczyty i Strzelisty Mnich. Krajobraz okalający Morskie Oko zmienia się wraz z każdą porą roku i zawsze zachwyca i urzeka.

Spływ Dunajcem

Wybierając się na wycieczkę w okolice Zakopanego warty polecenia jest z pewnością Spływ Przełomem Dunajca. Choć oddalona od zakopanego o 40 km, jednak warte polecenia. Spływ specjalnymi tratwami przez malowniczą Dolinę Przełomu Dunajca oraz krajobraz Pienin to dla każdego niezapomniana atrakcja. Ze względu na właściwy poziom wody spływ możliwy jest w okresie od kwietnia do października.

Spacer dolinami w Tatrach

Okolice Zakopanego to nie tylko strzeliste góry, ale również urocze doliny, które także są licznie odwiedzane przez turystów. Jedną z najchętniej odwiedzanych jest Dolina Kościeliska. Nazwa doliny pochodzi od kościoła, który jako jedyny stał w Starych Kościeliskach. Jest to druga co wielkości dolina w Tatrach Polskich, długością 9 km i powierzchnią 35 km2. Dolinę wyróżniają charakterystyczne formy skał wapiennych o ciekawie brzmiących nazwach Zbójnickie Okno czy Zbójnickie Turnie.

Dolina posiada też charakterystyczne przewężenia zwane bramami. Dolina Kościeliska uchodzi za najpiękniejszą w Tatrach, a uroku i tajemniczości dodają jej liczne jaskinie, z których kilka udostępniono dla zwiedzających, oraz legendy o poszukiwaczach skarbów.

Okolice Zakopanego to miejsca z urzekającymi krajobrazami, pełne bujnej i nieskażonej przyrody. W okolicach Zakopanego można zobaczyć jednocześnie wysokie skaliste góry, ciemne, mroczne jaskinie i rozciągające się zielone doliny. Ciekawe skalne formy oraz krystalicznie czyste górskie jeziora to charakterystyczne widoki tych okolic. Kto zamiast zatłoczonych turystami Krupówek woli spokój i ciszę okolicznych polan może znaleźć zakwaterowanie w licznych pensjonatach znajdujących się w okolicach Zakopanego. Można wówczas w ciszy podziwiać piękno tutejszej przyrody i zwiedzając liczne turystyczne atrakcje.

Leave a Reply


Search Site

Polecane wpisy

Jak przygotować się na wycieczkę...

Góry obfitują we wspaniałe krajobrazy, czyste powietrze i przepiękną przyrodę. Nic ...

Szkółki narciarskie w Zakopanem

Czy marzyłeś kiedykolwiek o tym, aby móc bez żadnych ograniczeń szusować ...

Na czym polega fenomen Zakopanego

Zakopane to nieduże podhalańskie miasteczko leżące u podnóża Tatr. Zakopane to ...

Zakopiańskie zabytki

Zakopane, mimo że jest stosunkowo młodym miastem, może już poszczycić się ...

Trasy rowerowe w Tatrach

Tatry uważane są za najpiękniejsze polskie góry. Nic więc dziwnego, że ...

Wycieczka po okolicach Zakopanego

Zakopane to najsłynniejsze turystyczne miasto w Polsce. Miejsce to co raku ...

Historia Zakopanego

Historia Zakopanego sięga prawdopodobnie końca XVI wieku, kiedy na mocy przywileju ...